Cały kwiecień tego roku spędziłem w Japonii. Przejechałem tysiące kilometrów wzdłuż i wszerz wysp Kraju Kwitnącej Wiśni, by dotrzeć do wspaniałych lokalizacji. One posłużyły jako tło do mojego najnowszego teledysku z podróży.

Japońska Babcia Mówi jest wariacją teledysku „Babcia Mówi” Mai Koman. Różnorodna linia melodyczna, wesołe babcie, prawdziwi mężczyźni z wąsami oraz niebanalne słowa to elementy, które zwróciły moją uwagę w tej piosence. Podobnie jak przy produkcji Japan Gangnam Style starałem się odtworzyć sceny z oryginału plus dodać coś od siebie.

My, japońskie babcie i nawet dziadek!

My, japońskie babcie i nawet dziadek!

Kluczowym elementem były tańczące babcie. Moja dziewczyna zagadywała je przy różnych obiektach turystycznych następującym zdaniem:

Dzień dobry, jesteśmy z Polski i kręcimy film o Japonii. Chodzi w nim o to, że babcie mówią jacy to chłopcy są źli i babcie mówią: „Ojojojoj!”

Starsze japońskie panie reagowały na to gromkim śmiechem i bardzo chętnie wykonywały choreografie, o jakie je prosiliśmy. Równie istotnym elementem byli japońscy mężczyźni. Warunki i okoliczności w jakich ich prosiliśmy o pomoc bardziej sprzyjały statycznym fotografiom. Podobnie było z parami, czy całymi rodzinami w tradycyjnych strojach. W postprodukcji udało się wszystko ładnie zmontować, by otrzymać zamierzony efekt.

Kwiecień to wiosenny okres kiedy kwitną wiśnie, dlatego wszystkie sceny są związane z tą piękną porą roku. Jest dużo biało-różowych kwiatów oświetlonych w ostrym słońcu w Kioto, Matsumoto i Kanazawie. Były też chłodniejsze dni i regiony, gdy wiał wiatr i padał deszcz w Hakone, Narze czy Tokio.

Po raz kolejny była to dla mnie świetna zabawa. Znajdowanie odpowiednich ujęć, później katalogowanie i w końcu montaż zajmują dużo czasu, ale dają wyjątkową satysfakcję. Więcej o podróży można przeczytać w podsumowaniu.

Author: Piotrek Bodera

Pomagam profesjonalistom pracującym w turystyce oraz podróżnikom we wszystkich technicznych sprawach: media społecznościowe, aplikacje, urządzenia mobilne, strony internetowe, pozycjonowanie #Tech4Tour. Jak mogę Ci pomóc?
Dowiedz się więcej